20 Şubat 2006

Roger Waters..


dünyanın -bence- gelmiş geçmiş ve gelecek en büyük grubunun yaratıcı dahisidir baba.. prodüktörlerin "hade len" diyeceği işleri inatla burunlarına kulaklarına sokmuş, hepsini dolar / sterlin manyağı etmiştir bilahare, hala da etrafındaki binlerce insana ekmek yedirmekte, tek başına birçok endüstriden daha fazla getiri oluşturmakta, dünya ekonomisine ferdi olarak büyük katkılarda bulunmaktadır..

ha, tüm bukatkılar olmasa sevmezmiydik bu adamı?

sırasıyla olmamakla beraber, the wall, meddle, dsotm, animals, radio k.a.o.s., wywh.. aklınıza daha ne gelirse, aynı beyinden çıkmış, nota olmuş, bas olmuş, riff olmuş.. olmakla kalmamış, baba bir de bu güzellikleri bizimle paylaşmış.. daha ne yapabilir ki bir insan, insanlık namına.. yetmemiş, yıllarını vermiş, bir de opera bestelemiş, adını ca' ira koymuş.. "her şey var burda" diyor baba, "bu beyin hepinize yeter, yeter ki siz isteyin"..

çok isterdik ki reunion olsun, babalar mahşerin dört atlısı olarak son bir ya da birkaç konser versinler, olmadı.. hepsi ayrı ayrı çıkıp olmaz öyle şey dedi, ne yapalım..


ammaaaaaaaaaaaaaa..

www.roger-waters.com dan bizzat öğrendiğimiz kadarıyla,

2 haziran 2006, lizbon
8 haziran 2006, berlin
12 haziran 2006, reykjavik
14 haziran 2006, oslo
18 haziran 2006, atina
2 temmuz 2006, roskilde festival

şeklinde, pirimiz tura çıkmış durumda.. bu ahval ve şerait altında, 11 mart 2006 tarihli alemi berzaha göç planımı ertelemek iktiza ediyor.. atina dibimiz, oslo az üzerimiz, berlin desen acı vatan.. rabbimin vereceği güç ile bunlardan birinde bir de babayı görelim, öleceksek öyle ölelim, vesselam!

15 yorum:

 1. Her ne kadar bu Frekmen denilen kişi tüm tadımı kaçırmış olsa da benim 18 haziran 2006 atina olayıyla ilgili naçizane bir planım var/ olabilir.Şimdi bu işin 2 varyantı olabilir. Birincisi RW'nin tüm turne destinasyonları için geçerli olur bunun adı da Miles&Smiles dır, bilindiği üzere büyük promosyon var mil bedelleri üzerine. Berlin olur, Atina olur.. THY'nin tayyaresiyle gideriz 10.000 mil karşılığı tabi rezervasyonları 31 mart a kadar yaptırmak suretiyle. İkinci seçeneğimiz de kesin Atina olur atlarız arabaya veya bir adet minibüs kiralarız VW Volt yada Mercedes Vito tadında toplaşır gideriz "tahin pekmez ailesi" olarak. Bir vatan evladı da dolma falan yapar ne bileyim.. yolluk olsun diye. Ben gruba atina turu da yaptırırım bila bedel. Frekmen ismindeki vatandaşın da "Sintagma" meydanında yapacağı bir sürpriz var o da kaçırılmaz hani :))

  YanıtlaSil
 2. aşığım kendisine evlenme teklif etmek üzere gidicez inşallah frekocumla. fena gezicez bu yıl allah izin verirse : ))

  YanıtlaSil
 3. o diil de olmaz işler gerçekleşiyo, babalar birleşmedi ama ayrı ayrı çıkıyolar, olsun.. hem ne biliyoruz, sadece "yok öyle bişey" dediler, allah kelamı mı?

  belki de bu turlarından sonra hep beraber bi wembley falan.. işte o an benim bittiğim an olur sedat aabi:)

  YanıtlaSil
 4. ya olm,sen manyakmısın yoksa tipin mi öle..?yazma kardeşim bunnarı bura böle açık ve seçik..bilmek isteyen bilsin,gitmek isteyen bi yolunu bulup gitsin..ben gibi gidemeyecek olanları bu denli tahrik etmenin ne gibi bi fayda vede yararı var sana..?evlatmısın düşmanmı lan..?bilelim..rengini bi belli et gari..taam sen gitcen diye sevinip duruyoruz ama burnumuza burnumuza yeni yeni olaylar bulup bulup sokma kardeşimmmmmmmm.....ben senin için buklelerimi toz bezi kıvamına getirdim..yuh lan sana..!

  YanıtlaSil
 5. uupppsss çok heyecanlıyım bu blogun yaratıcısı sahibi benim derinden sevdigim frekocanla harika bi yıl geciricez bak yazmadan duramıyorum ellerim titredi.su 11 mart bi gelsin gecsin hele hayırlısıyla ayh fena oldum : )))

  YanıtlaSil
 6. yaw babalar birlesemedi diye biz gocecez ama, olmuyo :) lutfen ayin 11inde bunu bizzat ifade edin.. ya da gelip sahsa ozel bi blog zirvesine karissinlar sole, en belfast'indan.. selamlar.. :)

  siz orda bik bik biklerken, bizim burda bi taraflarimizdan ter damliyo olcak, allan EVP'si geliyo... 1 aydir hummaliyiz.. nck.. nck.. nck..

  YanıtlaSil
 7. o diil de (ver 2.0), şimdi buna da bi frekoyu atinaya yollayalım kampanyası mı düzenlemek gerekir naapsak naapsak ahahahah iğrencim:)

  YanıtlaSil
 8. frekom sen zati berlin yolcusu değil miydin? n'oldu değiştirdin mi planı? bakınız atina'ya ben de gelebilirim öyle bi plan varsa ahahahah:))

  gidelim lan!

  YanıtlaSil
 9. tabi olm bir an önce bilet tedarik işine bakalım yoksa işin gücün yoksa yunan küffarını kes konsere gidebilmek için..

  YanıtlaSil
 10. ehehehehe...!hepsinin üstüne Mustaki'yi salarız olm sen merak etme...valla bak aklıma şimdi geldi..bilet işini ciddiye al..olmazsa hakkatten salalım adamı yunana..gerçi o hep salınık ya..!neyse...

  YanıtlaSil
 11. devletlum , vezirin ve caylagin geliyosa beni sakin unutma haber vermeyi ihmal etme :) sizle her zaman her yerde dibe kadar hem de no deco .... :)

  YanıtlaSil
 12. valla thydir volttur vitodur tabi bunlar güzel fikirler de, şöyle ifade ediim kendimi izmirde yaşayan biri olarak gereken de yüzerek giderim buradan atina ne ki yahu... oh oh...

  YanıtlaSil
 13. efet napıyorus o halde biletleri?

  YanıtlaSil
 14. valla daha herangi bi yerde bilet satışı ile ilgili bi haber çıkmadı, aportta bekliyorum, herkese haber vericem:)

  YanıtlaSil
 15. abi şu konser biletleri hakkında bilgi alamıyorum ... neyim ben salak mı ?

  naapıp yapıp gidecem ben o konsere...bi minibüs kiralama fikri gayet iyi ve bulgaristan a gidip gelen böyle adamlar tanıyorum onlarla konuşacam.. olmazsa uçak ...

  ufff...uyuyamam ben şimdi....

  YanıtlaSil

Not: Yalnızca bu blogun üyesi yorum gönderebilir.