14 Şubat 2006

Fenerbahçe 1988 - 1989 Kadrosu..


103 golle şampiyon olan efsane kadro.. 3 - 0'dan 4 - 3'lük kupa maçını tarihe kaydeden kadro.. ali şen başkan fener şampiyon dedirten kadro.. şu an 20'li yaşlarda olanların Fenerbahçeli olma sebebi olan kadro..

teknik direktör todor veselinoviç..

ayaktakiler, soldan sağa : toni schumacher, oğuz çetin, şenol ustaömeroğlu, hasan vezir, turhan sofuoğlu, nezihi tosuncuk

oturanlar, soldan sağa : müjdat yetkiner, hakan tecimer, ismail kartal, aykut kocaman, rıdvan dilmen..


diyecek bişey var mı? varsa comment tuşu aşağıda..

5 yorum:

 1. ahah bunları ben bile tanıyorum daha ne olsun? :))

  YanıtlaSil
 2. oturanlardan en sağdaki şeytan bakışlı arkadaş bu renklere aşık olmamı sağlamıştır. Henüz ip bağlayarak gubik işlerle uğraştığım dönemlerde bile dikkatimi biraz olsun spora ve Fenerbahçeme odaklamıştır.

  YanıtlaSil
 3. gene hakanı gördüm sinirim zıpladı.

  kim bu hakan? schumacher'in dizinin dibine çömelmiş manav hasan kılıklı ve takımın aile babası kaptanı ihtiyacını karşılayan müjdat'ın hemen sağındaki ibiş. bacaklarını amele pazarındaki hüseyin ağa gibi açışından, götüne verdiği kendine has kalkıklıkla orada hızla sahaya uçmaya hazır şekli yaratmasından kendisini tanıyabilirsiniz.

  1989 sezonunu televizyonda, statta, evde ve yatağımın hemen üstünde attığım rövaşatalarda büyük bir aşk ile takip ederken, bu hakan denilen lale hayatımı karartmış, sinirimi allak bullak etmiş, daha zebil kadar bebe iken yallelli gibi beni asabi bir adam haline getirmiştir.

  sol kanatta oynuyordu. allahım ona oyun denebilir mi? hakan sol kanatta sürüklenen 70 kgluk bir organik maddeydi. bütün maç fenerbahçe'ye tek katkısı sol kanatta kapladığı alandan ibaretti çünkü kimse hakanın üstünden geçerek gitmeyi düşünmüyordu, yanından koşmak zaten kafiydi.

  bir maç, 19 mayıs stadındayız, babamla maraton tribününde yerimizi almışız, aksilik hakan direkt bizim tribünün önünde yalpalıyor. allahım kanatta hakan olmasa belki yanlışlıkla topu taca atacaklar, belki koşarken dengelerini kaybedip kaptıracaklar, hakan'ın varlığı yüzünden dengeli koşmak zorunda kaldıklarından vızır vızır akın ediyorlar.

  kulağımda bir ses, schumacher bağırıyor "hakkkkkkaaaaaan, haaaaakkkkkkaaaaan". schumacher susmuyor. sürekli tepiniyor. "hakan, hakan, hakan". hakan ebleğe dönmüş, zaten mal, schumacher bağırdıkça katmeri artıyor. sevgilimiz schumacher sinir hastası olmasın diye tribün de bağırıyor, toplu halde hakan'a futbol oynaması gerektiğini hatırlatmalardayız. bitmiyor: "hakaaaaan hakaaaaaaan". allahım şu herif bir kere top oynasın. yalvarasıya oluyor tribün. 8 yaşındayım ben de bağırıyorum, "hakaaaaan hakaaaan". en sonunda adamın teki, megafon yutmuş rezonansda bir ses çıkardı "hakaaaaaaaaaan amına koyayım hakaaaaaaaaan"

  unutulmaz, hakan tribüne döndü, futbolu bıraktı, sahayı bıraktı, zar zor bir ses çıkardı "yapamıyorum"

  ben duydum, babam duydu, tribün duydu. sustuk.

  "yapamıyorum..."

  orada tribünden aşağı atlayıp adamı linç edeceğiz, orada hepimiz hayata küsüp yerimize çömeleceğiz, orada ne yapacağımızı bilemiyoruz. herif kedi gibi. acıyorsun. adam futbolcu, dönmüş yapamıyorum diyor, nefret ediyorsun. sükuneti schumacher bozdu

  "haakaaaaaan hakaaaaaaaaaan"

  hakan döndü, orta sahada top, bizim takım atak yapıyor ileri doğru koştu. yalpalaya yalpalaya.

  maçın geri kalanında fenerbahçeliler hakandan ümidini kesti, kimse hakana bağırmıyor, herkes maçı izliyor.

  o günden bugüne, fenerbahçe tribünü sol kanadından ümidini kesmiştir arkadaş. fenerbahçe'nin bir sol kanadı olamaz. buna inandık, buna biat ettik. bir nielsen geldi geçti, ondan sonra da efsane sol kanatsızlığımız kalbimizde yer etti, barıştık, devam ettik.

  aha şimdi ümit özat oynuyor, hala daha sol kanattan bir orta açamayız, hala daha bir atak yapamayız.

  hakan tecimer, fenerbahçe'den jübilesini bir türlü yapmıyor.

  YanıtlaSil
 4. şimdi fark ettim, arka panolardan birinde "tütünbank" reklamını. hey gidi cumhuriyetimizin değerleri diyor insan. fona devredilen ilk banka...vay beee...

  YanıtlaSil

Not: Yalnızca bu blogun üyesi yorum gönderebilir.