13 Haziran 2006

xtreme desktops

hep kuşla böcekle pink floyd'la vaktimizi geçirmiyoruz haliyle..
http://xtremedesktops.com/main.html adresinde göreceğiniz hayvan ötesi site, desktopunuzu muhteşem hale getirebilecek themeler sunuyor.. misal an itibariyle bilgisayarım her saat başında bizzat jack bauer şivesiyle "the following takes place beetween one a.m. and two a.m." diyor, bildiğin havaya giriyorum.. alien vs predator'den alexander'a, matrix'ten disney filmlerine her zevke, meşrebe uygun desktop uygulamaları mevcut, ben edindim siz de edinin a dostlar diyor saygılarımı sunuyorum gecenin şu vakti itibariyle..
tahinpekmez.org, çuvaldızı kendinde deneyip de başkalarına tavsiye edenlerin sitesi..

7 yorum:

 1. hatirlarim sana vakti zamaninda bi rss fiid miid bisi kurdurmaya calistiydim. hem de side bar gibi dandirik bi program vasitasiynan. vay be ne zor zamanlardi onlar...

  sana anlattiklarimla ne sabi subyan bilgisayar muhendisi, hekir filan oldu da, sen bi desktop ayarina yeni geldin bakiyorum. onda da sute su karistirmak misali filas destekli desktop tavsiye etmisin. yazik etme kendine canim kardesim :)

  YanıtlaSil
 2. yeri gelmişken açıklayayım: bu custi insanı olur da "kardeş gel sana desktop yapalım, böyle sidebar falan kuralım" derse sakın kanmayın.. adam 500 kb exe kurdurdu o gün bugün makina iflah olmadı da format atmak zorunda kaldım.. format dediğin bilmeyen adam işidir, yoksa windows herzaman düzelir pırıl pırıl çalışır amma bu ibiş ne kurdurduysa işte, aldık elimize makinayı..

  ben istedim ki bi hoşluk olsun, saat başı makina aklını başından alsın, ama adam illa feed diyor ottan boktan desktoplar diyor, bulgar işte.. ilk virüsü de bunlar yazdıydı, bilmem hatırlatmama gerek varmı a dostlar?!

  YanıtlaSil
 3. valla bilen bilir benim makine duvar kaadından sesine kadar star wars'dır...çok zor birşey değil yav..ikon değiştirme programı kurdum bir iki tane..bütün klasör simgeleri light saber şeklindedir mesela..açık klasörler mavi, kapalılar kırmızı..çöp tenekesi simgesi eve oyunundan ssg'nin çektiği bir duvar kağıdından araklama..bazı simgeler de öyle..makineyi açarken darth baba "give yourselt to the dark side" diye inletiyor ofisi..bazen misafir falan oluyor , ses de açık..aklı gidiyor misafirin, ehe:) ayrıca yeni posta iletisinin geldiğini yoda'nın sesinden anlıyoruz vs..gerçi yoda'yı kapattım, çok ciyaklıyordu ipne:) böyle yani..zaten findovsun simge değiştirme şeysinden bilgisayarım vs simgelerini değiştiriyorsunuz..sesler felan da sorun değil..iyidir yani.. fazla kurcalamamak lazım:)

  YanıtlaSil
 4. bunların hepsi de gavur oyunu. kanmayın derim. ne gerek var sistemin kaynaklarını tüketmeye. resim bile koymadım masaüstüne. öyle duruyor simsiyah. ne gözü yoruyor, ne de sistemi tüketiyor. bunların yerine faideli işler için kullanın kaynakları. ekşicpupower var mesela mis gibi. fazla gelen kaynağınızı oraya aktarın. ya da bana ne kardeşim, koskoca adamlarsınız.

  YanıtlaSil
 5. güzel kardeşim, sistem yoran bişi diil, flaş uygulama, bi kere açıldımıydı daha da elleşmiyo sisteme rama, pırıl pırıl, ne kasıyo ne bişi..

  hala da tavsiye ediyorum.. bu arada seti@home hadisesi için vaktiyle makine vakfetmiş adamım, tırt çıktı, bişi bulamadılar be, hey gidi..

  YanıtlaSil
 6. yok be frekom. cidden yavaslatiyor.

  YanıtlaSil
 7. spyware vardir lan bunlarin icinde..

  YanıtlaSil

Not: Yalnızca bu blogun üyesi yorum gönderebilir.