02 Haziran 2006

karapaks

duyan var, duymayan var. karapaks diye bir grup sallamak uzere ortalığı. albümlerini tamamlamışlar, kayıtlarını yapmışlar. hepsi de koç gibi yiğitler. zaten müzik aleminin bilinen simaları hepsi de. sound (sound ne lan? adam gibi yorumlama desene) olarak mavi sakal ile benzeşiyorlar. zaten, grup mavi sakal elemanlarından oluşuyor genel olarak.

kaan altan - gitar (kendisi mavi sakal grubunun söz yazarı, bestecisi, gitaristi, vs. vs. idi.)
and wand - bass (bu da grubun basçısıydı. pek bi değişmiş iki yol klibindeki haline göre)
sinan tansal - perküsyon (bu da mavi sakal'da çalmış bir arkadaşmış vaktinde)
timur (soyadına ulaşamadım arkadaşın. tanımıyom) - bateri

grup bu şekilde. ama bir video klip çekmişler ki albümlerine aman sabahlar olmasın. yüksek sesle dinlenilmesi, karanlık bir ortamda izlenmesi farzdır.


http://www.youtube.com/watch?v=YQmrwLNK-ac&search=karapaks


bu da benim tahinpekmez tayfasına ilk kıyağımdır. devamı gelir mi bilinmez...

aha da edit : albümün kayıtları mşş'nin stüdyosunda yapılmış. bu adamın elinin değdiği ne olursa olsun, alınır, okunur, dinlenir, hunharcasına tüketilir...

5 yorum:

 1. öncelikle "devamı gelir mi bilinmez" ne demek? bunu bi aydınlatalım, gereksiz yere ortalığı kana bulamiyim:)

  ha bi de mşş kim, mecik maşrum mu, bize de erişimi yasaklamasınlar, aman diyorum:)))

  YanıtlaSil
 2. Yalnız şarkı haggaten sağlammış, bayağı hoşuma gitti..sagolasın galler:)

  YanıtlaSil
 3. Şarkı öyle bi başladıki, aha dedim "İki Yol" benzeri bişiy geliyor herhalde, yalnız Mavi Sakal'ın ne günahı vardı ben anlamadım, bu da aynı tadda zira. Mavi Sakal olarak neden devam etmemiş abiler, üstadlar ?

  YanıtlaSil
 4. konuya açıklık getirmek babında (bab?):

  önceliklen freko abimin sorularını cevaplayayım;

  pazartesiden itibaren başlayacak olan finaller vesilesiyle (vesile?) bir süre internet ile alakamı kesmek durumundayım. zaten halihazırda (bunu biliyorum bak) uzatmış olduğum okul 6. hatta 7 sınıflara doğru yol almaması için böyle bir tedbir almak durumundayım. mşş dediğimiz insan oğlu (yalan valla, insan değil o) kargo grubunun bass gitarcısı olmakla birlikte, asıl adı mehmet şenol şişli'dir. kargo grubunun bütün şarkılarının söz yazarı ve bestecisi(ydi). o ayrıldıktan sonra grubun hali malumunuz içler acısı.

  blackened kardeşimiz de mavi sakal ile olan bağlantısı hakkında bilgi istemiş, kendisine şu linkte bulunan açıklamayı okumasını salık veririm (salık vermek?).

  http://www.karapaks.com/duyuru/duyuru.htm

  ailenizin prensi

  YanıtlaSil
 5. video klibi kim çekmiş acaba??süpper olmuş maşallah. kimse ellerine sağlık. gerçi malesef tv.lerde yayınlanabilir mi muamma ama...

  YanıtlaSil

Not: Yalnızca bu blogun üyesi yorum gönderebilir.