22 Mart 2006

futbol $eysi - erkek gozuyle

futbolu neden sevmiyoruz ? benim cukum var (freko bilir) ama sevmiyorum iste.

yahu ne pislik, ne fanatiklik, ne cakallik, ne yalan dolan, ne ararsan turkiye'deki futbolda. bir de bunu bahane olarak kullanan it surusu gibi taraftar var, her firsatta birileirni yaraliyorlar, kiriyorlar dokuyorlar, havaya ates ederken coluk cocuk vuruyorlar. ne bu "futbol taraftari". evet, sanirim oncelikle taraftari, fanatikligi yuzunden sevmiyorum. "papazi vurduk sira sizde" diye tezahurat yapabilecek kadar dusen bir spor taraftari olamaz, olmamali.

sonra bu "futbol" bokunun medya ve devlet tarafindan gereginden fazla onem verilip diger sporlarin geriye itilmesine sebep olmasindan dolayi sevmiyorum.

ayrica futbolcularimizin az biraz unlu olunca kendilerini kariya,alkole vermelerine de illet oluyorum (bkz. dunya ucuncusu turkiyeden elemeleri gecemeyen bir takima gidis), buna engel olmayi beceremeyen antrenor ve yoneticileri de sevmiyorum.

sahada yapilan binbir artiztigi, kendini yere atmalari, karsi takimin ensesine tukuren sozde sporculari, hakem bakmiyorken dirsek, celme, yumruk ne varsa sallayan hyarlari, got korkusundan mac yonetemeyen hakemleri, sinirlenip karsi oyuncunun kemigini kirmaya kalkan hayvanlari sevmiyorum. sahada spor diye bu rezalet donerse, tabii ki taraftarda cosar. zaten galeyana gelme meraklisi bi milletiz ya...

sevmiyorum ulan bu boku! hergun daha da sevmiyorum hatta!

ama bunun sucu spor olarak futbolda degil, adam gibi oynayan, oynatanlarda da degil. aha bu yukarida yazdigim eseklerde.

10 yorum:

 1. Daha öncede yazıldı ancak tekrar yazmakta beis görmüyorum.

  "Geri kalmış ülkeleri yönetmek için ne silah , ne terör ne de anarşiye ihtiyaç vardır , sadece boşluğa bir futbol topu yuvarlayın"

  "Futbol bir akıl oyunu olamaz , akıl kaynağı beyin organına cinsel organımızdan bile uzak , bir uzuvla oynanan bir oyundur"

  YanıtlaSil
 2. Bu yorum bir blog yöneticisi tarafından silindi.

  YanıtlaSil
 3. bence butun erkekler futbolla ilgilenmelidir ki bari 1-2 saat rahat nefes alalim. gidin abi basimizdan aaaa.

  YanıtlaSil
 4. Bu yorum bir blog yöneticisi tarafından silindi.

  YanıtlaSil
 5. ben hic bi comment silmedim ama "author sildi" diyor. sozlukteki author burda da basimiza bela mi oldu yoksa.

  YanıtlaSil
 6. haha ben de gidip maclarda holiganlık yapıyorum zaten :) banane kardeşim holiganından, futbolcunun karisindan kizindan, sacma sapan yorum programlarından.. olay oturup o doksan dakikayı keyifli bir sekilde izlemektir. her olayın magazinel kısmını dikkate alan turk halki olmussunuz siz.

  YanıtlaSil
 7. o kadar yazi icinde bir magazinel kismini mi okudun ? ayrica ankaragucu amigosu olmussun diyorlar, dogru mu, meclise tahinpekmeze gensoru yonergesi vericem ne degildir diye ogrenmek icin.

  YanıtlaSil
 8. dogru duymuşsun canım :) 19 mayısın girişinde çadır kurdum hatta, gel beklerim bi çayımı kahvemi iç kamp ortamında : ))

  YanıtlaSil
 9. odun modun da getiriyim, kafa kirariz, sucuk bile yapariz :)

  YanıtlaSil
 10. futbol çok güzel bir spordur, biz bol bol küfrederiz futbol izlerken, maçlarda ana-avrat düz giderim. bünyem deşarz olur. karşı takımın oyuncularına o sabah evden çıkarken yanımda yürüttüğüm amcaoğlunun çakmağını ve bozuk paralarını atarım. bir de ali şen başkan fenerbahçem şanpiyooonnn..

  YanıtlaSil

Not: Yalnızca bu blogun üyesi yorum gönderebilir.