04 Eylül 2006

rock n coke bienali, şaştık da kaldık..

tahinpekmez.org üyesi custi kardeşimizin kendi çabalarıyla rock n coke festival kasabasının otoparkında gerçekleştirdiği bienal aktivitesi, izleyenleri şaşırttı.. kendisine uzatılan mikrofonlara "tamamiyle içimden geleni sanatıma yansıtıyorum, aklınıza birşey gelmesin" diyen custi bey biraderimizin yaptığı gösterinin ileri safhalarını rtük kanunları uyarınca yayınlayamıyoruz..


ps: görülen resimde en ufak bir fotoşop ya da benzeri bir program kullanılmamış olup tamamen kameranın gördüğü kareden ibarettir. bir ibişin defteri bu şekil dürülmüş olup sıra diğerine de gelecektir, frekoyla uğraşan herzaman allahından bulmuştur, bulmaktadır, bulacaktır, titreyerek kendinize geliniz:)

10 yorum:

 1. bu eserimizde alkolün insana zararlarına bir örnek daha görmekteyiz. eldeki bira kutusuna ve kişiyi getirdiği noktaya dikkatinizi çekmek isterim. yüzdeki mütebessim ifade ise, beynin alkolden ne derece uyuştuğunu ve olan bitenin farkında olunmadığını göstermekte. memleket gençliği her türlü elden gitmekte, eyvahlar olsun.:)

  YanıtlaSil
 2. resmin büyük haline tıklamak suretiyle bakılacak olursa, yüzdeki ifadenin gülümsemeden ziyade yapılan zorlu performansın verdiği acı olduğu ayan beyan seçilecektir, sırf bunun için 500 küsür kilobaytlık dosyayı koydum, emeğe saygı:)

  YanıtlaSil
 3. gözdeki gözlük ve şapka ise içinde bulunduğu utancı gizlemek isteyen bireyin çığlığı sanırım. sanatçı burada demek istiyor ki "evet elimdeki efes birasıyla suçu itiraf ederim ama kendimi ateşe atamam". keisnlikle şok edici bir eser, açık otomobil bagajı, resme hayal meyal giren kişi (yoksa eser sahibi bize "insanlar hayatımıza asla tamamen girmez, sadece dokunurlar" mı demek istiyor? çok aklım karıştı. emeğe saygı, sanatçıya rep. :)

  YanıtlaSil
 4. Enstalasyon değil ama (daha o kadar değil) fotoğraf Felina'nın objektifinden çıkmadır.
  Emeğe saygı, repleri görelim :)

  YanıtlaSil
 5. justy'nin diz bölgesi kaslarının kuvvetidir canım başka nolucak. oturan boğa görünümlü şahin durumudur. aksini düşünmek yakışık almaz bre

  YanıtlaSil
 6. gece gece bienal bereketi yaşıoz, benzer aktiviteleri kütürkütür kardeşimden de beklioz:)

  YanıtlaSil
 7. Benim uzun zamandan beri görmediğim bir sanatsal aktivite olup , olayın tehditle çekildiği kanısındayım yoksa , benim bildiğim yolların kuvvetli adamı Justy öyle ayırıcı trafik kukasına aniden oturmaz...

  Ama alkol denen şey yenilen kokoreçi bile unutturup , evimde ki yatakta sayıklayarak uyumayı bile sağladığından daha fazla yorum yapamıyorum...

  Ancak Justy ağbim bunu yaptı ise benim onu aşmam gerekir açtığı yoldan bende gidiyorum...

  YanıtlaSil
 8. alkolden oturu kendimi bilmezlik veya herhangi tehdit filan yoktu. bu calismada bel fitigindan mutevellit 10 gun boyunca "sirket caycisi"ndan kabasina igne yiyen sevgili freko dostumuzun daha rahat bir oturma fasilitesine sahip olmasi icin , elcazimla kurdugum barok tarzi sezlongumu kullanmasina izin vermistim.

  kukanin uzerine kaidemi plastikten yapilma, carpma ve darbelere karsi mukavim bir ilk yardim cantasina yerlestirmis, dostuma iyilik yapabilmenin huzuru icerisinde objektife poz vermistim.

  bundan kelli yagmurlu havalarda freko ve orgutunun mensuplarina su bile vermeyecek gordugum ilk hatada bu girisimlerini cezalandiracagim. artik eylem vaktidir.

  justy, rock n coke magdurlari intikam cephesi komutani.

  YanıtlaSil
 9. yani diyor ki, ne olur ne olmaz diye ilk yardım çantası da mıntıkanın yakınındaydı.. helal olsun, önce tedbir, sonra tevekkül, bravo sayın custi:)

  YanıtlaSil
 10. eski performans adamlarından kim kaldı mirim diye bir arkadaşımla sohbet ederken bu resmi gördüm, düşüncelerim değişti. Bu ülkede sanata ne zaman saygı vardı ki şimdi olsun, helal olsun justy, arkandayız diyemiyeceğim ziyadesiyle korkuyorum çünkü :)

  YanıtlaSil

Not: Yalnızca bu blogun üyesi yorum gönderebilir.