06 Eylül 2006

seventh carpet of a seventh carpenter

Böyle afilli bir başlığın altında göreceğiniz resimler sizi şaşırtmaz umarım. 3 gün önce sevgili annem bana "bak oğlum ellerim acıyo, şu halılar kaldı, bunları banyoda hemen yıkayalım bir yardım et bak o kadar evin işi var, ne var şunların ucundan tutsan, ha? " şeklinde bombardımana tuttuktan sonra ulan elimize yapışacak değil ya dedim, ve banyoya girip 3 tane orta boy halıyı yıkadım. O an ne bilirdim ki annemin bana ait başka planlarıda olsun. Yıkadığım halıların güzelliğini görünce (acayip güzel yıkıyormuşum ve elde olmayan nedenlerden ötürü selam edemiyecem) "ooo bak benim aslan oğlumada ne güzel yıkarmış dedi" ve evin gizli bölmelerinde sakladığı 2'si yolluk 4'ü büyük boy halıyı gösterdi. Anne ben bunları yıkayamam o kadar da değil artık dedim. Tamam yavrum yıkama, halıcıları çağırırız veririz 150 milyon dedi. Verirseniz verin dedim içimden.
Gördüğünüz gibi allem edilmiş kallem edilmiş kandırılmışız...
Burdaki görülen figürü ana haber bülteni sunan bir anchorman'imizden arakladım, halının üstündeki suyu almak için ideal bir pozisyonmuş :)

Ben derim ki birleşelim örgüt olalım, en azında commentleri görelim, garip somurcan bu yolda tek başınamıymış, yoksa bu yollardan geçen olmuşmu? "Ahh ahh eskiden apartman altlarında halı yıkardık komşularla nostalji olurdu ne güzel" diye sızlanan ablalarımız varsa eğer gelin size o nostaljiyi yaşatalım hemide bedava...

16 yorum:

 1. bu arada yaratıcı başlık için dedeme teşekkürler...

  YanıtlaSil
 2. hayatımda tek bir defa halı dövmüşlüğüm var, onda da halı mefta olduydu, o saat bu saat böyle işlere ne sokuldum ne bişi..

  delikanlı adam çamaşır makinasının düğmelerinden anlamaz, bulaşık makinasının bu işi nasıl yaptığına hayret eder, buzdolabının kapısını açıp suyu şişeden kafaya dikmeyi bilir..

  ama terlik terörü nice delikanlıyı bitirmiştir, bitirmektedir, biterecektir.. aha bu postta da torunumun hazin sonunu gördük.. bugünden itibaren kendisini somuramis olarak (kopirayt blekınd) anacağız, selam olsun:)

  YanıtlaSil
 3. cennet annelerin ayaklarının altındadır ve ayağın görülmesi için terliğin çıkması şarttır :)

  YanıtlaSil
 4. Her eve lazım diyorum. Feyz alın blog paşazadeleri diyorum.
  Yürü be sömüramis kim tutar seni:)

  YanıtlaSil
 5. torunum bak yedi halı yıkadın felinaanımdan selam aldın, seni dinarsuya falan yıkamacıya verelim gvinit paltrovla nikahınızda kafana konfeti atmazsak deden değilim diyorum:)

  YanıtlaSil
 6. somuramisim naaptın sen yaa ??
  geçmiş olsun diyor, validenin ellerinden öpüyorum. iyi hizaya getirmiş valla :)

  YanıtlaSil
 7. bu arada sokakta halı yıkamayı şiddetle ve eshefle (bunu salladım, bilmiyorum) kınıyorum. zira yola saçılan arap sabunu karışmış sular, o sırada şehirdeki restorana tofularını yetiştirmek için yardırmış olan bir evladımızın spin atmasına sebep olabilir, oversteer ve understeer'a maruz bırakabilir, mazallah haşirokusunun sefaköy hurdalığına gitmesine neden olabilir. ha ankara'da tofu'nun ne işi var derseniz yıkayın gitsin anasını satıyım.

  YanıtlaSil
 8. Freko ve Blackened 1 odamın halısı birde koridorda kullandığım yolluğum ellerinizden öper canlarım benim ama size kıyağım var sokakta değil bizzat bana ait olan kocaman balkonumda ağaçların arasında sote bir yerde bereber halılarımı çimdirek ve eşantiyon olarak da size en güzelinden mangal olayına davet etmek isterim eee halılarıma yardım etceksiniz dimi etceksiniz kumral ??? :)

  YanıtlaSil
 9. halı ne ki, böyle bir teklifte ne sistre edilmemiş parke kalır, ne cilalanmamış mermer. sıfır kilometreye getiririz malikaneyi.

  YanıtlaSil
 10. oy oy desene benim oda hiç temizlenmediği kadar ışşıl ışıl olcak hazır elimiz deymişken kumrall kağıtları da mı değişirsek kış temizliği altında ?
  mangalın yanında özel meze isteği varmı ? varsa yapiimdeee hazır olsun :)

  YanıtlaSil
 11. işin şahane yanı şudur... bazı şanslı arkadaşlarımız hala evlerinin önünde yada bahçeden sokağa taşaraktan halı kilim neyin bööle şarıl şarıl sularla eğleşe eğleşe şeydebiliyolar...ben bu işi bizim evin önündeki o iğrenç otoparkta yapsam bizim efendi kaç güvenlikle tepişir bilemem...valla kıskandım zira pek severim suyla oynamayı..

  helal sana somurcan..ya arı vızvızvız, yada su akar güldür güldür yani....:))))))

  YanıtlaSil
 12. "balkonda ağaçların arasında sote bir yer" "beraber halıları çimdirmek" "mangal yanında özel meze isteği"...hoop nooluyoruz, blog nereye gidiyor? itina ile halı kilim yıkanır, cam silinir, bir elde çamaşır yıkanırken öteki elde banyo silinir:)

  YanıtlaSil
 13. ulan o değilde şerefsizim bu halı yıkamasından sonra bende mangal yaptım hemen akabindde, hatta resmi vardı da ayıp olur diye onu koymadım, demekki bu işin olayı buymuş. ayrıca bu davranışım bütün blog erkeklerine emsal teşkil etsin tebriklerini sunanlara ise teşekkürü borç bilirim. Bu resimlerin altına "trafiğe kapalı alanda çekilmiştir" yazmıştım ama çıkmamış demekki :)

  YanıtlaSil
 14. arkadaşım kapatmayın dükkanın önünü, şidevil hanımcım ateşi harlandırın, geliyoruz:)

  YanıtlaSil
 15. Somurcan'ım, bu yaşta halı yıkamakta utanılacak bir şey haşa yok (yalnız o halı suyu arıtma tahtası çok derin darbe vurdu) asıl sorun bu olayı "ya anne işim var gücüm var" şeklinde bir bahaneyle atlatamamış olmandır. Ağır tufaya geldiğine inanıyorum. O değil de çocukken ne eğlenceliydi bu halı yıkama mevzuu. Ehm neyse ne diyorduk, ben, somurcan ve tüm domestik işlere esir edilen türk gençlerinin acıları son bulsun diyorum.

  YanıtlaSil
 16. galewolf bu harekete verdiğin destek hiç bir zaman unutulmayacaktır, mangal yapacaz tufasına düştüm :)

  YanıtlaSil

Not: Yalnızca bu blogun üyesi yorum gönderebilir.