05 Eylül 2006

Orrospu Çocuğu Sivrisinek ve Şerefsiz Arı

Yazı bitirdiğimiz bu dönemlerde gece daha rahat sivrisineksiz yatarız diye düşünürken sanki bu mahluklar tatil dönüş biletlerini almış gibi bu sefer akın akın geliyorlar, tek idealleri olan "insanları rahat uyutmayalım aq" mottosunu en iyi şekilde hayata geçiriyorlar. Yatmadan evvel takribi 45 dakika fellik fellik bu orospu çocuklarını arıyorum bazen buluyor bazende babayı alıyorum, ki bulsam bile bu adiler benim geldiğimi bir şekilde anlıyorlar ve David Copperfield endamıyla deyim yerindeyse yok oluyorlar. Yok Raid yok ot bok bir şey sökmüyo bu şerefsizlere, anca belediyenin o zehirleme aracı, ucuz olsa o mekanizmayı benim odama kurduracam. Tam uykuya geçişinizi tamamlarsınız ki tam kulağınızın üstünde sıfıra yakın mesafeye kadar sorti yaparlar ver "emmiğğğğğğğğğğğğğğğğ" ye benzer bir ses çıkarırlar, hay senin emmini dayını skyim diyerek ışığı açarsın yok ortalıkta hiçbiri. Kaparsın macera kaldığı yerden devam eder. Yahu diyeceksiniz ki neden bu kadar küfür ediyorsun, gelde etme, ulan sivrisinek neden kolumu bacağımı yemezsin. Bu piç gider en olmadık yerden emer kanı, zehir emesice. Misal ayak küçük parmağının hemen üstü, yada eldeki serçe parmağının hemen üstü, alın bölgesi vesaire. Kaşısan beter, kaşımasan daha beter. İşte ben gene dün dert yanarken annem dediki " evladım seni ısırdığını anlamıyormusun?". Yok vallahi ben hissedemiyorum, hayır katır gibi bir derim yok, ama ne biliyim bunlar önce anastezi mi uyguluyor nedir. Bu düşünceler içinde dün gece yatağıma yattım ve sabah saat 08.20 sıralarında filmlerde olduğu gibi "aaaaaaaaaaaaaaaaaaa" diyerek abartmıyorum avazım çıktığı kadar bağırdım. Allah'ım dedim biri toplu iğne sokuyordu sanki boynuma, omirilik soğanının olduğu yerin tam sol tarafında müthiş bir acı. Ananı skym sivrisinek ne biçim sokuyormuşsun diyerek ensemin köküne kendi elimle şaplağı yapıştırdım ve koşarak içgüdüsel bir şekilde annemin odasının önüne geldim. Benim bağırmamı duyunca deprem oluyo zannetmiş onlarda. Ne var oğlum dedi, anne şurama bak derken, bu sefer daha da bağırarak "aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa" dedim. Allahım sağ elimin işaret parmağına sanki köze sokulmuş çivi soktular. Ulan sivrisinek diye elimi bir salladım ki hayvan gibi bir arı düştü. O ne lan dedim o şokla. Annem bana baktı oğlum arı sokmuş seni dedi. Hayatımda yapmadığım bir şeyi yaptım o an " ulan orrospu çocuğu sivrisinek şerefsiz arı, ne lan sizden çektiğim" dedim ama, annemin varlığını hatırlaytınca boynumu büktüm. Zehir yayıldıkça bende yayılıyorum bir yandan parmağım şiş bir yandan boynum şiş. Kendi kendime aha az sonra bu zehir burdan aşağı iner ya felç ya ölüm, sakın uyuma oğlum dedim. Hayır o değil ilk defa hayatımda arı soktu hemde iki kere, iğnesini elimden çıkardım. Arılar hakkında ki görüşüm temelinden sarsılmıştır bundan kelli bulduğum yerde ikisini de mezarteslim yapacam. Hayır hadi sivrisinek neyse de ulan uyuyan adam sokulur mu aq? Bu da böyle bir anımdır.
NOT: Hala ağrıyo, bir yöntem bilen varsa koment eylesin,domates ya da çamurla gelmeyin...

29 yorum:

 1. arı sokmalarından sonra, deriye takılı kalan iğnenin çıkarılarak, bölgenin su, sabun veya antiseptik solüsyonla iyice yıkanması gerektiğini belirtti.

  Arı sokmasının ciddiye alınmaması nedeniyle ölümle sonuçlanan vakalar yaşanıyor. İhmal ve gecikme nedeniyle yakın zamanda meydana gelen bazı ölüm olayları şöyle gerçekleşti
  http://www.doktorumonline.net/default.asp?mid=22&naction=NewsDetail&nid=61

  YanıtlaSil
 2. somurumu kurtarın, biricik torunum o benim:)

  YanıtlaSil
 3. Allahtan ümit kesilmez bekliycez 24 saat içinde şoku atlatırsa yaşar :)biz elimizden geleni yaptık :))

  YanıtlaSil
 4. iğneyi kendi ellerimle çıkardım, o değil annem elinde bıçakla geldi odaya, şişmesin diye arının soktuğu yere bastıracakmış, bende kesecekde zehiri emecek diye korktum. shedevil gerçekten su döktün içime saol valla. dedem torunun ölüyo göz göre göre. bağıra bağıra ölüyorum duyan yok. şoku atlattım yaşarım di mi shedevil hanfendi?

  YanıtlaSil
 5. o değil de, şok marketlerde hafta içi 10:00 - 12:00 arası %10 indirim varmış (kombat torun yetiştirmek için sallamıyorum modu:)

  YanıtlaSil
 6. lego ları da varmı bunların pek bi merak ettim indirim olmasa da olur bidane de ben aliimm evin bi köşesinde dursun :)

  YanıtlaSil
 7. ari sokmasindan hemen sonra sokulan bolgeye yanan sigara yaklastirmaniz, acidan zevk aliyorsaniz bastirmaniz derdinizin gercek devasidir. ne sisme ne de kizariklik bile gorulmez.

  YanıtlaSil
 8. oy oy oy, "benzini shell'den akılı kelden alıcan" mottosunun tarihe gömüldüğü andır bu:)

  YanıtlaSil
 9. oldu justy birde benzin dökek tam olsun :)

  YanıtlaSil
 10. Justy nin çözüm bence olayı kökten direkman çözmekle birlikte acıya dayanıklılığını da ölçebilir yani bir taşla iki kuş vurmuş öteki yolmuş bi öteki yemiş nolu ya yaa diyen de bakmış yada öle bişiler olmuşşş...

  YanıtlaSil
 11. çakmak gazı yeter benzin pahalı ...

  YanıtlaSil
 12. evet evet shedevil de bi fena oldu, tükkan sıcak galiba bu aralar:)

  YanıtlaSil
 13. yok yok tükkan 4 biryandan püfür püfür vallaaaa arı sokmasından saptıran kimse çıksın dışarı :)

  YanıtlaSil
 14. size iğrenç gelebilir şimdi yazacağım ama bilinen bi kocakarı ilacıdır...arının soktuğu yere işenir arkadaşlar..işeyemeyeceğiniz bi yerinizi şişlemişse bi kaba işeyip bölgeye boca ediniz sidiğinizi.....

  buna bağlı olarak eczane bulma şansınız varsa amonyak alıp bunu sidik yerine kullanabilirsiniz...


  ay tamam sustum ya...evet iğrencim.....
  geçmiş olsun somurcan..

  YanıtlaSil
 15. hmmm, işeyemeyecek yer sokulduysa başkasına da işetilebilir evet, golden shower oo yeah, akşama sabaha kapatacaklar bizi:)

  YanıtlaSil
 16. saol bisusbisus ablam hadi parmağı hallettik ama şu an proce aşamasındayım ense kökü için düşünüyoruz bir icat, baktım olmuyo boruya işeyecez onuda duş zamazingosu gibi tepeden verecem. ohh. mümkünse 2 ay yanaşmayın bana :) abla işe yaramazsa yüklü para hazırla acayip tazminat davası açarım :)

  YanıtlaSil
 17. ya altı üstü sidik...koy pamuğa bas enseye...geçti geçti....geçmedi dolaptayım..:)))eueheheu

  YanıtlaSil
 18. kafana işiim demek bu olsa gerek
  tıbbi terimler sözlüğüne geçse bari ortada kalmadsınnn..
  bas pamuku somurcan :)

  YanıtlaSil
 19. ya bu tahinpekmez'de de ne doktorlar ne hemşireler varmış helal valla, bir sağlık sitesi olma yolunda hızlı adımlarla ilerliyoruz :)

  YanıtlaSil
 20. İtina ile böbrek alınır yerine dalak konulur :)

  YanıtlaSil
 21. evet az önce kendi başıma aldığım bir kararla bugünü 9/5 ilan ediyorum her sene bugünü hatırlatacam, bundan kelli 9/11 out 9/5 in'dir. sponsorum da tahinpekmez'dir. Etkinlik olarak ise şimdilik arı kovanlarının arasında gezmeyi ve arılar tarafından sokulmuş yerlerimize işemeyi öneriyorum :)

  YanıtlaSil
 22. aktivitenin hell modu arı kovanları arasında işeyerek gezmektir.. gözü yiyen borazancıbaşıdır:)

  YanıtlaSil
 23. dede o dediğin aktiviteyi ben diskaviri çennıl'da gördüm, zenciler arasında erkekliğe ilk adımmış bu, o adımı attınmıydın zaten önünde kimse duramazmış, mith olup efsane oluyormuşsun diye duyduydumdu.

  YanıtlaSil
 24. beni akrep soktu didimde hiç bişiy olmadı, e hadi rep'leri görelim, emeğe saygı :)

  YanıtlaSil
 25. ne repi blekınıd bey biraderim, direk respect:)

  YanıtlaSil
 26. be hey dallama kardeslerim. ari zehirinin yapisi proteindir. proteinler 70 derece santigrad sicakliga maruz kaldiklarinda yapisal sekil degisimine maruz kalirlar. sigaranin ucundaki sicakligin (yanlis bilmiyorsam)300 derece santigrad olmasindan oturu sokulan bolgeye yaklastirdiginiz anda, vucudunuza zerkedilen zehrin yayilmasi onlendigi gibi zehrin zararli etkileri de yokolur.

  neymis? akli hakkaten kelden alacakmissin.

  YanıtlaSil
 27. valla akıl tamam da, sen ispatını yazasıya adam vefat etti, helvasını kavurduk, o ne olucak şimdi?

  arada kafayı kaldırıcan, yazdığının arkasında durucan:)

  YanıtlaSil
 28. evet vefat ettim aq :) başımız saolsun...

  YanıtlaSil

Not: Yalnızca bu blogun üyesi yorum gönderebilir.