08 Mayıs 2006

tarihte meşhur godoşlar.. series 1 - juan peron


evet belki dünyanın en yüzeysel adamıyım, ama hikayeyi bilenler beni bi noktada haklı görecekler: bu adamın yaptığı godoşluk değildir de nedir?

hadi diyelim ki "son sahibi olayım" zihniyetiyle aldın hatunu nikahına, geçmişe sünger, eyvallah, saygı duyarım, yengem der elini öperim; amma gel gelelim, adam nikahı bastıktan sonra ablanın yükselme hırsına basamak oluyo, platform oluyo, abla daha nice cevizleri üniversal platformda kırıyo, abimiz hala ablaya paye peşinde.. abla son nefesini verirken ötüyo bi ince, ama abimiz gene iki göz iki çeşme.. ne diyelim, sevmek böyle bişi olsa gerek, ters bize, ama belki böyle değerler yüzünden arjantine başkan olamıyoruz o ayrı konu, geniş olmak lazım bazen..

hal böyleyken, bize de abiye tarih sayfasında bir godoşluk payesi ayırmak düşüyo..

daha nice örnekleri vardır, da belkim millet paylaşıverir diyesim geldi..

frekman rivoluşıns, enteresan şeylere kafa yoran insan..

8 yorum:

 1. Isabel Peron'u da unutmamak lazım tabi.

  YanıtlaSil
 2. kimdir bu adam ne yapmış? neden godoştur? bunları bilmek isteriz.. aramaya inanmak istemiyorum biri hazır bilgilerini sunsun. dede sende sunu az daha acik yazsan ya...

  YanıtlaSil
 3. işte saikimiz aslında bu, insanlarımızı araştırmaya, öğrenmeye, seyretmeye sevketmek.. herşeyi dededen beklememek lazım:)

  YanıtlaSil
 4. dede sende bize paso ödev dayayıp duruyorsun? okul bitsin diplomayı aldıgım gün okul cıkışında kırmızı şahinin içinde seni bekleyecem.(klasik lise hayalleri part 3 okul bitişi öğretmenini döven öğrenci tandansı)

  YanıtlaSil
 5. ahaha beyaz şahin sahibi dedeyim ben olm, bana sökmez, apaçinin kralıyım:)

  YanıtlaSil
 6. neyse dedeciğim ben arastirdim bizim karacalı köyünden çılbırların evitanın herifiymiş bu.

  YanıtlaSil
 7. cidden eva ablamızın kırdığı cevizler hakkında pek bir bilgi yok net üzerinde. var olanlar da, ablamızın yükselme hırsı ile sınırlı.

  YanıtlaSil
 8. yumurta teorisini gerceklestirmis bir cifttir, ben sahsen takdir ettim.
  e simdi nedir bu yumurta teorisi derseniz, ben yumurtanin sarisini seviyorsam (ki oyle) "o" da beyazini sevmeli ki bir butun olalim.
  e yengemiz yukselmek istiyo, beyamca yukseltmek istiyo. ideal bir yumurta durumu.
  siz de kendi yumurtanizi pisiresiniz insallah. afiyet olsun.

  YanıtlaSil

Not: Yalnızca bu blogun üyesi yorum gönderebilir.