19 Mayıs 2006

14 Haziran'da Babylon'da Pink Floyd Partisi(ymiş!)

vay be.. bundan 3 sene önce de böyle bir garabet yapmıştı bu acz içindeki mekan, utanmadan gene yapıyormuş, demin öğrendim, geleyim kin kusayım istedim akabinde..
bir insan bu show business işinden bukadar para kazanır da ekmek teknesine bir çivi çakmaz mı arkadaş? eğer çakıyorsa da işitsel olarak birşey değişmediği kesin.. senede bir, dandik bir evente gidip kontrol ediyorum, yarım saatte zor kaçıyorum mekandan.. nice sevdiğim sanatçılar geldi burada konser verdi de sırf kendilerini o şekilde hatırlamamak için gitmedim.. mikrofonun arkasında duran speaker olur mu arkadaş? burada bu işten anlayan tomarla adam var, hakiki organizatörler var, bir ricam olacak: ben sakal sahibi değilim, o yüzden sözümün geçeceğini sanmıyorum.. ama sizi dinlerler, bir konuşsanız bu arkadaşlarla, üç beş düzgün ses sistemi kurdurtsanız.. kumarda borç senedi imzaladılar da onları mı ödüyolar nedir bilemedim, ama içeride ses kalitesi hep iğrenç idi, hala iğrenç.. bir de utanmadan pink floyd gecesi yapacaklarmış.. iddia ediyorum, geçen yaptığımız partinin mekanı Bronx sistem olarak beş basacaktır!
http://www.babylon.com.tr/b2003/tr/program/programDetay.asp?etk_id=919&ay=6 linkinde de görebilir okuyabilirsiniz, ama üşeneceklere paste edeyim:
"En büyük şehir efsanelerinden biriydi : ''Pink Floyd, İstanbul'da konser veremez! Çünkü onların ses sistemlerini çalıştıracak elektrik gücü İstanbul'da yok. Maazallah ola ki konser verirlerse de İstanbul birkaç gün elektriksiz kalır...'' Yıllar geçti, Pink Floyd dağıldı. Galiba İstanbul'un elektrik sorunu da geçmişte kaldı. Şimdi aynı şehir, Pink Floyd'un beyni Roger Waters'ı ağırlamaya hazırlanıyor. Profesyonel Pink Floyd dinleyicisi ve amatör DJ hede'nin (isim vermeyelim aleni adama ayıp) hazırladığı bu gecede Roger Waters konseri öncesi şöyle bir hafızamızı tazeleyelim, Pink Floyd'un en iyi klasiklerini dinleyelim. Ki dersimizi iyi çalışmış örnek bir öğrenci gibi konsere gidelim."
satıraralarına kasmayalım, direk yazalım:
koçlar, canlar, şehir efsanecileri; herkes bilir ki babalar gittikleri yere tırlarla şileplerle gider, kendi elektriklerini kendi üretir, kimseye müdana etmezler.. istanbulun elektrik sorunu da geçmişte kalmadı, ama Roger Waters gene de geliyor, ama jeneratörlerini de getiriyor..
profesyonel Pink Floyd dinleyicisi, yani Floydian zümre, amatör diceyin hazırladığı playlistten hazzetmez, çünkü "have a cigar" arkasından "comfortably numb" dinlemez, dinleyemez.. karışık liste yapılacaksa elde sadece babaların yaptığı iki toplama albüm olan "a collection of great dance songs" ve "echoes" referans alınır, takılır cd playere, play tuşuna basılır, keyfine bakılır, diceye miceye de ihtiyaç olmaz..
ha, bir de, zaten o konsere dersine iyi çalışmış örnek öğrenci gelmesin zaten, baba da ne demişti yıllar önce: "we don't need no education!"
tüm bunların ışığında, böyle bir aktiviteye gidecek kişilere, gene Pink Floyd severdir saygımız vardır diye bişey diyemiyorum, ama "öğrenci 10 ayakta 15 arabada 30 evde 50" zihniyetiyle böyle güzel insanlardan nema edinmeye çalışan, bugüne kadar edindikleriyle iki düzgün infinity speakeri o mekana çok gören insanlara şunu diyorum:
"hahaaaa charade you are!"

8 yorum:

 1. dedemi sinire kestirmeyin ulan. ha dede birde gecen sunu okudum pink floyd hakkinda biri demiski. "bunlar kim oluyorda we don't need no education diyorlar. hadi yarin biri ciksa deseki ben sizi dinledim okumadim aha simdi bir bokda olmuyo issiz kaldim dese acaba pink floyd ona bir is bir hayat verebilcekmi? Ona verse bile geriye kalanlar ne olacak. Sen git en iyi okullarda oku ondan sonra çık milletin aklını yıka We Don't Need No Education diyerek." Aynen bunu demis, herhalde dedeciğim benim anladığım bunu diyen paçoz bu lafın altındaki sırrı anlayamış efsunu kapamamış Belki Floydian degilim ama adamlarin Kardesim biz böyle ezberci gereksiz bir egitim istemiyoruz duvardaki bir baska tugla yani birbirinin benzeri bireyler olmak istemiyoruz demis adamlar. Ben bile bunu anliyorsam. O çocuk harbi salakmış...

  YanıtlaSil
 2. koçero, o boku yiyen gene bruker ekolünden bir kimse.. kaale almak çok çok kepek yapar, gereksizdir.. amma sen sırlara ufaktan vakıf olmuşsun işte, tedaviye cevap veri.. öhöm, eğitimin sonuçlarını hızla alıyoruz, ne güzel, ne mutlu bana, aslan torunum benim:)

  YanıtlaSil
 3. ahanda geldim.) fracko geçen aradın da biladerim, dark side dinliyoruz tam teşkilatlıyız dedin ya, hala şişik herbiyerlerim, haberin ola, hörmetler
  not: elhamdülillah floydianız

  YanıtlaSil
 4. o bambaşka bir dinlemeydi birader.. bırak babilonu bronksu, royal albert hall'da öylesine rastlayamassın diyorum, o radde:)

  YanıtlaSil
 5. charade ne güzel kelimeymiş.öğrendik sayende frekmen bey.

  işte geldim, burdayım.

  YanıtlaSil
 6. velkam bek biraderim.. mayışıyo tabi insan tropik iklimde, anlayabiliyorum.. ben oralarda olsam bırak postu komenti, bilgisayarı haftada bir açarım şerefsizim:)

  YanıtlaSil
 7. en hakiki floyd partisi kanaatimce güzelce bir sistemle bezenmiş bir evde verilen partidir. floyd samimiyet ister, tnaıdık duvarlar, tanıdık mutfak, tanıdık bardaklar daha bir mükabildir. yok mu şöyle etraflıca, helikopter pistli bir evi olan floydian:)

  YanıtlaSil
 8. devri sabıkta "4 metre dev perdede pulse izleyelim zirvesi"ne gelememiş bünyeler nası da belli ediyor kendini, halbuse neymtagını bile basmış idik, "uçtu ama belki gelir" kabilinden, hey gidi:)

  YanıtlaSil

Not: Yalnızca bu blogun üyesi yorum gönderebilir.