26 Mayıs 2006

tahinpekmez eliyle, vilayete açık mektup..


Sayın Valim,
Bildiğiniz üzere, güzide şehrimiz 20 Haziran 2006 Salı akşamı, dünyanın gelmiş geçmiş en büyük yaşayan efsanelerinden birini, yani Roger Waters'ı ağırlayacak. Aynı günün akşamı, Kuruçeşme Arena'da ülkemizde bugüne kadar verilmiş en önemli konseri verecek. Türkiye'deki hayranlarının yanısıra dünyanın pek çok yerinden hayranları İstanbul'a akın edecek.
Muhakkak ki birkaç bin kişinin izleyeceği bu organizasyon, bir Habitat Konferansı değildir, ABD Başkanının Türkiye ziyareti değildir, ama inanınız ki bu adamın dünya üzerindeki sevenleri bahsi geçen iki örnektekilerle ilgilenen / seven kişilerin adedinden kat kat fazladır.
Bildiğiniz gibi, İstanbul Boğazı yaz aylarında gezi tekneleriyle cıvıl cıvıldır. İnsanlarımız boğazın serin havasında, bu tekneler içinde hoş saatler geçirmekte, gönüllerince şarkı söyleyip dans edebilmektedirler.
Eğer mümkünse, 20 Haziran 2006 gecesi saat 20:00'den itibaren, Kuruçeşme Arena civarından geçecek teknelerin müzik seviyelerini her zamanki seviyelerinin yarısına indirmelerini sağlamanızı arz ederim. Konser mekanı boğaz kıyısında olduğu için, şarkı aralarında ve/veya şarkıların tansiyonunun düştüğü anlarda fondan geçecek bir tekneden gelecek bir başka müzik, bu güzel organizasyonun ruhunu zedeleyecek, oraya toplanmış ve hayatlarında ekseriyetle ilk ve büyük ihtimalle son olarak bu büyük adamı görmeye, dinlemeye gelmiş insanların moralleri bozulacaktır.
Sanata, sanatçıya ve sanat severlere olan saygınızdan aldığım cesaretle, konuyu dikkate almanızı arz eder, saygılarımı sunarım.
Frackman Revolutions (Mehmet Tekin)
**isterim ki, konuya hassasiyet gösteren tahinpekmezciler, bu isteği erişebildikleri her platforma taşısınlar.. kaynak göstermek şartıyla, komple alınabilir, dilenen yere basılabilir, yeter ki işe yarasın**

26 yorum:

 1. evet en mantıklısı faks geçip sonuna da "yapılan işlem hakkında tarafımızın bilgilendirilmesi bla bla bla" şeklinde bir ibareyle atabildiğimiz kadar imzayla sonlandırmak. ya da istanbul valiliğinin web sitesinde şikayet öneri gibi bi bölüm var mı bilmiyorum, oraya da toplu mail atılabilir aynı metin.

  ayrıca sözlüğe taşıyan oldu mu bunu, ben mi göremiyorum?

  YanıtlaSil
 2. sözlük iyi fikir... iş bölümü yapalım.. ben valilikle ilgili prosedürleri öğreneyim ilvana sen de müsaitsen eğer sözlüğe bi el atıver bari...

  YanıtlaSil
 3. ilvana nın verdiği fikirden hareketle valiliğin sayfasında dilek ve görüşleriniz diye bir bölüm gördüm... oradan başlayabiliriz diye düşünüyorum...

  http://www.istanbul.gov.tr/Default.aspx?pid=26

  YanıtlaSil
 4. böyle bi pablik everınıs yaratmaktır niyetim.. baba tam -inşallah- "who was dragged down by the stone" diye çığırmış ve orkestra tuşu koymuşken oluşacak sessizlikte, "bin dereden su getirsen yaranamazsıııın" diye böğüren yıldız tilbe duymayalım istiyorum, bilmem anlatabiliyormuyum..

  YanıtlaSil
 5. sözlüğe el atılmıştır #9595832

  YanıtlaSil
 6. http://www.habershow.com/index.php?option=com_content&task=view&id=2450&Itemid=34

  akşama da cnn'de altyazı geçicekmiş, o iş tamam diyo pitır arnett abimiz:)

  YanıtlaSil
 7. bu da benim açık mektubum:

  aynı şekilde sahil yolunda tıkanacak olan trafikte de sabırsız sürücülerin zooooooooort yüksek volümlü taşkınlıklarını dindirmek üzere gerek özel gerekse de devlet hastanelerinde görevli bulunan hemşirelerin üniformaları üzerlerinde olacak şekilde minimum 5 metre aralıklarla, trafiğin iki yanında konumlandırılıp işaret parmaklarınını dudaklarına dik tutarak bildiğimiz "şşşş" işaretini yapmaları istanbul halkının sanatsal ve kültürel gelişim ve doyumu açısından son derece hassasiyet taşımaktadır.

  hatta yaz aylarında bir çok hemşirenin izinde olabileceğini düşünerek, çevre illerden destek kuvvetlerinin getirtilmesi için gereğini arz ederim.

  p.s.: hemşirelerin mevzubahis işareti ses efektine mahal vermeden yapması fondaki olası "şşşş" uğultusunun önüne geçecektir.

  p.p.s.:ezanı da erteletin o zaman allahsızlar
  (bkz:#7827974) eheheheh

  YanıtlaSil
 8. şimdi floydian olmayan bünyeye bu hezeyanı anlatmak, çeşitli çap ve ebattaki hayvanata hendek atlatmak gibidir.. amma suç tamamiyle benim, kız aylardır "freko beni floydian öğretiyle donat" dedi ben hamle etmedim, şurda hadiseye 20 küsür gün kalmış daha da bişi yapmak yersizdir:)

  gerekirse yolu kapatsınlar ulan o gün, bir gece geçmeyiversinler kuruçeşmeden, hayret bişi!

  aslında bu iş, en şahane parkormanda çözülürdü ya, oranın da sahne ufak kalır babaya, havuzu boşaltmak gerekir filan, bi ton iş..

  ha değer mi, şüphesiz değer, daha ne olsun:)

  YanıtlaSil
 9. yok mu davetiye neyin gidip yerinde inceleyelim ilk derste

  YanıtlaSil
 10. yok valla bünyeyi iyice alıştırmadan lank diye roger konseri fena yapar insanı, aman diyim, kıyamam sana girlfromipanam yedi etkilim çalıkuşum ibanezim:)

  YanıtlaSil
 11. "Bir Waters fanatiği"

  ahahahahah.yürü be frekmen!

  YanıtlaSil
 12. şimdi burda gilmour o soloları atmasaydı diye kusmak var ama yapmam.edepli olalım roger bey'e karşı.sevgimiz saygımız sonsuz kendisine.

  biz light side of the moon olduk.on an island dinler olduk.david abi de gelse ya istanbul'a.ikisine de kılım esasen.ben acımdan ne dediğimi biliyor muyum ?

  YanıtlaSil
 13. http://www.ucankus.com/

  komple selebriti olduk hadi hayırlısı:)

  YanıtlaSil
 14. aman aman aman.dede ucankuş da seni görmek isteriz. reina çıkışı bir sallasan yeter bu torununa.

  YanıtlaSil
 15. Yess yess diyorum işte bu işte...

  Helal diyorum bence haber merkezlerine faxlayalım...

  böyle balon haber vermeyen haber portallarında görünmeli...

  CNN alt yazı geçerse işte o bakit arşa değer başımız...

  YanıtlaSil
 16. ben istanbul lordu firoikman abime zehiri verdim konuyla ilgili, devamını getirirse hepiniz kamaşıcaksınız. Abime yakışır meydanlar, siyasetler diyorum.

  YanıtlaSil
 17. muzige asik insanlar kendi cozumlerini kendi buluyorlar iste. bu cozumleri dusunmeye sebep olan asil nedeni muhakkak goz ardi etmemek lazim;

  koskoca megapolde hani nerede bir konser alani?

  YanıtlaSil
 18. ben 20si (sag olursam) oglen itibariyle izinimi aldim arkadaslar... (sabahina cikar miyim bilemedigimden onu ellemedim :) konser oncesi bisiler etsek diyorum...

  YanıtlaSil
 19. muhakkakki bişiler yapıcaz abla, don't worry:)

  YanıtlaSil
 20. http://www.aksam.com.tr/egazete/index.asp?s=2

  giderek duyuluyor, roger keyfimiz engellenemez!:)

  YanıtlaSil
 21. baba korktum nüfuzundan yahu!

  YanıtlaSil
 22. düşündüm de, o e-gaste linki az sonra tarih olacak, amma bi vesika olması açısından:

  http://www.aksam.com.tr/haber.asp?a=41527,8

  YanıtlaSil
 23. entry süper kesinlikle :) türk insanının yaratıcılığı gözler önüne seriliyo fakat tahinpekmez in yaratıcılığının önüne geçemiyo malesef. yakında araç trafiğine de kaparlar yolu. ben umutluyum

  YanıtlaSil

Not: Yalnızca bu blogun üyesi yorum gönderebilir.