10 Temmuz 2006

nası koydu ama, forza italia, forza italia ooooo


caney caney bir girişle başladık amma, böylesi tırt bir dünya kupasının tırt finalinde finişi göğüsleyen italya oldu.. koyunun olmadığı yerde keçiye abdurrahman çelebi derler, italya'nın şampiyonluğu da bu cinsten bişey işte..

velhasıl, takımının neredeyse %90'ı sömürge ülkelerden ithal oyuncularla dolu olan `sözde` fransa'ya karşı, alayı özbeöz çizme çocuğu olan italya'nın kazanması, `milli takım` tarafından alınması gereken kupanın gerçek bir milli takıma gitmesi açısından adil oldu..

fransa hakiki fransızlardan müteşekkil bir takımla zaten elemeleri dahi geçemezdi diyor saygılarımı sunuyorum maçın adamı materazzi'ye..

4 yorum:

 1. herşey bir yana. kişiliği bakımından insanlığı yardımsverliğiyle birebir uyuştuğumuz bana göre dünyanın en karakterli futbol adamı zidane milli takıma böyle veda etmemeliydi.

  diyeceksiniz ki, e adama kafayı koymayaydı??? bunu kabul etmiyorum. materazzi piçi , adamı 20 saniye boyunca tahrik etti, tahrik bir yana kim bilir ne küfürler etti. böyle futbol böyle final olmaz olsun.

  önce gitsinler ülkelerindeki futbol ayıbını çözsünler sonra dünya şampiyonu olduk desinler.

  hayatımda bu kadar iğrenç ötesi final ve böyle bi terbiyesilik izlemedim.

  lanet olsun italyaya da materazziye de .. köküne kezzap suyu.

  YanıtlaSil
 2. nasıl koydu ben söyliyeyim: doğru dürüst futbol oynamadan 90 dakika defans + saha içinde ve dışında mümkün olan her türlü çirkeflik taktiğiyle koydu. profesyonellik adı altında boğazlarına kadar şikeye ve pisliğe batmış bu aşşağılık heriflerin kupayı munasip bi taraflarına sokmalarını diliyorum...

  YanıtlaSil
 3. Bu yorum bir blog yöneticisi tarafından silindi.

  YanıtlaSil
 4. fransa mı alaydı, daha doğrusu "fransız milletler / ırklar topluluğu", daha mı iyiydi, ne farkı var böylesinin..

  arjantin alacağıdı ya esas, hey gidi, ne eleman o maradona yetiştirmesi beaaa..

  YanıtlaSil

Not: Yalnızca bu blogun üyesi yorum gönderebilir.