21 Haziran 2006

Roger Waters Konseri

Birçok insanın hayran olduğu Pink Floyd adında bir grup vardır, hiçbir zaman sevemedim, ısınamadım. Lakin büyüklüğünü kabul ederim, adamlar iyi müzisyendir. Bir saykedelik rak düşkünlüğüdür yürür gider bu herifler yüzünden, uzak duramazsınız, kayıtsız kalamazsınız.

Neyse, elime beleş bir konser bileti geçti, atladım gittim Roger Waters konserine....
Şahane bir Haziran gecesi, Boğaziçi harika, hafif bir meltem var, insanı boğan sıcağı alıp götürüyor. Lafı uzatmayalım, başladı konser. Tabii ben muazzam bir müzik ziyafeti bekliyorum, coşku bekliyorum... Ama ne yalan söyleyeyim, aradığımı bulamadım arkadaş. Mıy mıy mıy geçti saatler. Ha şimdi coşacak, ha şimdi patlayacak derken konser bitmiş. O manzaraya karşı iki dilim beyaz peynir ile bir ufak rakı devirsem daha iyi olurdu.

Niçin coşamadık peki? Çünkü bu Roger Waters çağın gerisinde bir adam. Zaten beyaz saçları, fasulye sırığı yapısı ve tatar yüzüyle aynı rahmetli dedeme benziyor, en baştan insanı ortama yabancılaştırıyor. Yıllardır bas gitar çalan adamsın, orada tıngır mıngır mütevaziliğin ne anlamı var? Konser bu, elbette şovunu yapacaksın, insanlar bunu bekler senden. O gitarlara biraz distörşın filan verin ne bileyim, hiç şov göremedim ben. Lordi grubu bile daha profesyoneldir benim nezdimde. Tarihe geçtim, efsane oldum diye bu kadar aymazlık yapmak doğru değil. İnsanların büyük beklentisi vardı, yazık oldu. Pink Floyd grubu ile daha iyi müzik yapıyorlardı bence. David Gilmour 'dan ayrılması çok kötü olmuş Waters'ın. Zira Gilmour gaydir maydir ama iyi gitaristtir, içindeki coşkuyu müziğe yansıtabilen bir kimsedir. Ben bu konserden sonra anladım ki Pink Floyd demek Gilmour demekmiş. Roger Waters ne doğru düzgün bas çalabiliyor, ne beste yapabiliyor, ne grubuna hakim olabiliyor... Zaten sesi de bet bir ses. Bence gitsin Pretty Woman 2'de oynasın, daha başarılı olur.

Tamamen hayalkırıklığıydı bu konser. Üzgünüm.

32 yorum:

 1. abi sevmiyor olabilirsin... beğenmemiş te olabilirsin...ama bunları hakaret etmeden anlatmalısın bence...

  YanıtlaSil
 2. hala konserin etkisinde çıkamadığım için bir$ey söylemiyorum...
  zaten freko görmemi$tir daha herhalde bu yazıyı... :)

  YanıtlaSil
 3. \sarcasm anyone?

  Ben sanmıyorum ki frackman denen kişinin yakın menzilindeyken böyle bir şeyi "cidden" yazıp sağ kalacağını düşünen bir insan evladı olsun. Ben bilemiyorum Gilmor kimdir (Gilmore Girls var bi, ondaki kızın hastasıyım) Waters necidir. Dediler ki "efsanedir" ben de "abi www.bombabomba.com dinliyorum bitsin ona da bakarım" dedim. Sonra yüzüme acır bir ifadeyle baktılar...Emin değilim, ama bence güzel albüm.

  YanıtlaSil
 4. Ben de tam bilmiyorum ama Limp Bizkit sanırım The Wall cover'ı yapmıştı. O gayet başarılıydı bence. Eğer onun bestesini Roger Waters yapmışsa güzel yapmış, ama dinlediğim kadarıyla Pink Floyd'un müziğinde de eksiklikler var. Çok fazla gitar kullanıyorlar bence, bir de davulcularının ritm duygusu zayıf. David Gilmore'un gay olduğunu bilmiyordum, belki de o yüzden Limp Bizkit The Wall'un cover'ını yapmış olabilir. The Wall'un videosu güzeldi ama onu Roger Waters yapmamıştır heralde. Roger güzel resim de çizemiyor.

  YanıtlaSil
 5. hernekadar bazılarınız tanımasanız da, agatho ve mak100 insanları iblisin önde gideni iki güzide kardeşimizdir.. hele ki agato iblisi özellikle bu tip geyikleri beni delirtmek için sıkça yapmıştır, o yüzden postun altındaki nicki görünce hiç şaşırmadım.. lakin şunu gayet iyi biliyorum ki tamamiyle yalandır, düzmecedir, elin kaykaycısını o konsere kim niye alsın.. mak100 kardeşim de daha smsi atacağı numarayı düzgün tayin edemeyen bir ucubedir, adını yazdırdığı son 100 organizasyona gelmeyerek kırılması zor bir rekorun sahibidir falan filan..

  ekşi sözlük ortamında bu ikisi için açıkmış bir başlık bile var: (bkz: the makatodaimon 100)

  bilmem, daha başka bişey söylemeye gerek var mı, ciddiyetsiz ibişler sizi:)

  rabbim öyle bi dinginlik verdi ki bugün, gülüp geçiyorum.. ha, tek diyeceğim şu ki, bu adamlara gay demek için önce allahsız, sonra kitapsız, ve bilahare şerefsiz olmak gereksinimi vardır, diyeceğim bundan ibarettir:)

  YanıtlaSil
 6. (bkz: allaha inanmıyorum ama pink floyd var)

  YanıtlaSil
 7. gay diil hermafrodit olsa ruhumu veririm isteseler, bu kadar da acık sozluyum

  YanıtlaSil
 8. fruko efendi, blog sakinlerine hakaret ediyorsun, dikkatini çekerim.

  YanıtlaSil
 9. sakin olana hakarete girer, ama sen sakin değilsin ki adamım, rahatsızsın:)

  YanıtlaSil
 10. ole veya bole; kimse uzerimdeki buyuyu bozamaz... rabbin, freko'ya bahsettigi o `:deli` dinginlik hali aynen mevcuttur. baska bir sey duymaz, gormez gibiyim...

  "set the controls for the heart of the sun" diye diye infilak edecek simdi bu kafa, ha bire ba$a sariyo..

  YanıtlaSil
 11. Canım gay olsa ne olur allah allah, ne biçim yer burası aloo cinsel tercih özgürlüğüne laf edenler de mi var yoksa aramızda.... die yeni bir polemik başlatmalı mı...hımfff yaa yok yaa düşündüm de son olan bitenler...hani pek hayırlı olmayabilir...neyse ben geçerken bi uğradım :)

  YanıtlaSil
 12. dışarda milyonlarca (evet milyonlarca)insan maddi imkansızlıklar yüzünden bu muhteşem konseri kaçırıyor iken böyle müzikten anlamayan kifayetsiz bir adamın eline bedava bilet geçmiş olması büyük haksızlık. adaletin bu mu dünya diye haykırmak istiyorum. freko hazır başlamışken şu agathoyu da uçursana abi ya. bak hala distortion diyor...

  YanıtlaSil
 13. eheheheh.yarıldım gülmekten.

  fırakmen'den okkalı bir roger waters postu okumaya gelip bunu bulmak da varmış.

  fırekmen'e de kılım o kadar verdim numaramı bir arayıp şaynonyukreyzidaymınd dinletmedi bana.cimri herif, çok yazar diye korktu herhal.

  YanıtlaSil
 14. ben gey-gay-guy bilmem..eğer bu adamlar bunlardan biriyse iyi bişidir bende olayım diyorum..ölmeden bi de david'i kanıyla canıyla göreyim umudundayım..tek bir bira bile içmememe rağmen hala sarhoşum..ne zaman geçer bu kafa sallanması,beyin bulanıklığı,beden sarsaklığı bilemem ama ayaklarımın bi süre daha yere basmayacağı kesin..bana bu konseri hediye eden insan evladının sırtı yere gelmesin ,bu adamlarla kan kardeş olsun dileğimdir......öperim Frekom....

  YanıtlaSil
 15. Bu yorum bir blog yöneticisi tarafından silindi.

  YanıtlaSil
 16. deyz bana "kifayetsiz" dedi, hakaret var, atılmasını talep ediyorum.

  YanıtlaSil
 17. sizler de okudunuz değerli tahinpekmez üyeleri, agatho denen bu şahıs atılmamı talep ederek bir anlamda herkesin içinde bana "atıl" demiş oldu. atıl diye kime denir değerli arkadaşlarım? kurta denir. peki kurt nedir? bir hayvan çeşidi. afedersiniz ama kimsenin bana hayvan demeye hakkı yoktur. bana babam bile hayvan demedi (en azından son bi iki senedir). böyle rezalet böyle seviyesizlik görmedim ben. kendisinin derhal bu nezih siteden uzaklaştırılmasını talep ediyorum. yakışmıyor...

  YanıtlaSil
 18. hepiniz duydunuz, gördünüz... deyz tırsakcan uyanığı alengirli laf ebeliği yaparak beni taklaya getirmeye çalıştı. lakin baltayı taşa vurdu sevgili tahinpekmezciler. ulan sen bana nasıl "agatho" dersin? senin yaşın kaç başın kaç? babam bile bana agatho demiyor. dese çok şaşırırım zaten. "vay babam, interinete mi bağlandın" diye sevinç naraları atarım; zira yıllardır bağlanmayı öğretemedim kendisine :(
  bu arada babamın baretta'sı vardır, ben de kullanabiliyorum deyz, tavsiye etmem, uyarırım en baştan.
  atın lan iti kopuğu siteden!

  YanıtlaSil
 19. resmen tehdit var. tahinpekmez ailesine yakışmayan, ayrıca pink floyd'a hakaret eden bu arkadaşların hakettikleri cezayı almalarını talep ediyom sayın freko bey. çarpılırsınız!!! hemen bi comfortably numb dinleyip doğru yolu bulmaları dileğiyle. gilmour ıslah etsin...

  YanıtlaSil
 20. hepiniz duydunuz , okudunuz, kimse bana hakaret falan etmedi, ayıptır günahtır, atılmasını talep ediyorum ..

  dün akşam, bilet bulamamış sefiller tayfasından olarak geldim alana, tel örgülerin kenarlarındaki boşluklardan gördüm dinledim..kah tellere tırmandım felan..olsun..kısmette the wall'ı canlı dinlemek de varmış..:)

  YanıtlaSil
 21. son günlerde yaşanan tatsız olaylara dikkatinizi çekmek için böyle bir danışıklı dövük tertipledik; sürç-i lisan eylediysek affola.
  umarım bazı arkadaşlar mesajı almıştır.
  bendeniz agatho ve yardımcı erkek oyuncumuz deyz kusmukcan; hepinize iyi akşamlar dileriz.

  YanıtlaSil
 22. bu danışıklı dövüşte tarafımın zerrece ilgisi yoktur bunu da ifade edeyim, lakin ciğerlerini bildiğim için trene bi tarafından bindim:)

  YanıtlaSil
 23. hii, danışıklı dövüş mü..kimse bana danışıp benimle dövüşmedi..hislerimle oynandı, rencide oldum, atılmasını talep ediyorum..(çok güzel oldu bu atılmasını talep ediyorum tribi..arada talep edelim böyle , rahatlıyor insan)

  YanıtlaSil
 24. beni sazanladılar. kesinlikle cezasız kalmamalı. atılsınlar. Hatta atalım bir iki tanesini taksim meydanında bak bi daha yapabiliyorlar mı!

  YanıtlaSil
 25. bu danışıklı döğüşle benim de zerrece ilgim olmadığını buradan kamuoyunun dikkatine sunmak istiyorum değerli arkadaşlarım. kendi kendine danışıp üstüne bir de kendiyle döğüşen agatho(evet agatho, the agatoahodaiomoman'ı bi kerede doğru olarak yazabilsem metalci olurdum la) namlı bu şizofren kardeşimizin, bu fight club özentisinin derhal siteden uzaklaştırılmasını talep ediyorum. yalnız bu sefer doğru düzgün uzaklaştırın, iyice uzağa koyun ki geri dönüş yolunu bulamasın. saygılar sunuyorum alayınıza...

  YanıtlaSil
 26. Bu yorum bir blog yöneticisi tarafından silindi.

  YanıtlaSil
 27. bu agato kişisini uzaklaştırmak babında taksim meydanında atarsanız, en yakın bardan toplarsınız kanaatimce.:)

  YanıtlaSil
 28. gözünü seveyim benim Okeania.net imin....ulan benim sitemde biri pink e laf söyleyecek ha..o kullandığı harflerinin herbirinden kocaman division bell kafaları kadar yaptırır adamın neresinden çıkacağına bakmadan sokarım herbirini özenle.

  Ne işya...kim dedi özgürlük var Floyd a laf söylerim diye....
  Bu nasıl memleket? Giderim buralardan...

  YanıtlaSil
 29. gidemen babacım, rabbim verdi bu iblisleri, beslicez:)

  YanıtlaSil
 30. Bu yorum bir blog yöneticisi tarafından silindi.

  YanıtlaSil

Not: Yalnızca bu blogun üyesi yorum gönderebilir.